• Elif ÇALIŞKAN

  Ben Lisan Mektebi’nde YDS grubundayım, derslere başlamadan önce İngilizce seviyemiz tam olarak belirlendi, derslere öğrencilerin tümüne uygun olan seviyede başlandı ve devam ediyor, bence en önemli özelliği bu. Ders kitapları seçilirken öğrencilerin görüşleri dikkate alınarak seçiliyor ve dersler oldukça canlı geçiyor. Şimdiye kadar aldığım derslerden Bilal Hoca’mızdan sadece İngilizce değil daha birçok konuda öğrenecek çok şeyim olduğunu fark ettim. Kurs ortamı olarak, klasik kurslardan çok farklı. Bu kurs sayesinde YDS’den istediğim puanı alabileceğimi düşünüyorum.

  Elif ÇALIŞKAN / Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi

 • Nurseven DİNÇER

  Lisan Mektebi diğer İngilizce kurslarından çok daha farklı. Bunu kursa gittiğiniz ilk andan itibaren anlıyorsunuz. Özellikle kişi sayısının az oluşu ve yabancılık çekmeyeceğiniz sıcak ortamın bulunması benim için önemli bir etken. Kişinin İngilizce bilgisini göz önünde bulundurarak seviyeye uygun bir eğitim veriyor. Bilal Hocanın titizlikle seçtiği ders kaynakları, konuyu anlatmak adına gösterdiği çaba takdire şayan. YDS çalışması adına gittiğim kurstan memnunum. İlk kez bir dil kursuna isteksiz gitmiyorum çünkü Bilal hoca bu konuda deneyimli, dersten sıkmamak adına bir hayli çaba gösteriyor.

  Nurseven DİNÇER / Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi

 • R.Fatmanur KÖKER

  Bir ingilizce dersinden çok daha fazlası. Daha önce hiçbir gittiğim kursta bu kadar aktif olabileceğimiz bir ortam sağlanmamıştı. Tabi bunda kişi sayısı ve hocamızın her an öğrenciye göre şekil  alan eğitim yapısını önemi büyük. Bu iletişimin 24 saat kesilmeyen bir danışmanlık sistemi seklinde islemesi işin en keyifli ve anlamlı kısmı bence. Buradan hocamıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Çünkü pozitif enerjisiyle bizi her daim canlandırdı. Sadece hocamız değil kurum çalışanları da son derece nazik ve ilgili. Tasavvufi ve akademik bilgi, güncel yayınlar gibi birçok bilgiye erişmemiz de kendisi yine bize bir kılavuz. Bu işi yapabileceğinize inandırıyor, bence bu hayli zor bir iş. Ama Lisan Mektebi’ni işinde titiz ve iletişimde samimi bir kurum olarak niteyebiliriz. Memnunum.

  Mutluyum. Herşey için teşekkürler.

  R.Fatmanur KÖKER Marmara Üniversitesi Tarih & Sanat Tarihi Bölümü  Öğrencisi

   

 • İsmail ÇELİK

  Lisan Mektebi’nde dil öğrenmenin benim için şöyle bir önemi var… Yüzlerce kişinin girip kimin ne öğrendiğinin önemsiz olduğu bir yer değil burası… Bir Dil atölyesi gibi… İnce işçilik yapılıyor… 24 saat ulaşabileceğiniz bir dil danışmanınız oluyor buradaki kursiyerlere… Hangi İngilizce kitabı okumamızdan tutun da neyi nasıl çalışmamız gerektiğine kadar herşeyi sorabiliyoruz… Dersler de bu çerçevede çok zevkli geçiyor.. Daha önce nefret ettiğim bir İngilizce vardı… Şimdi benim için İngilizce bir hobi… Çok şey öğreniyorum…

  İsmail ÇELİK Doğuş Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi

   

 • Hüseyin ÇINAR

  Klasik Arapça seviyem iyi olmasına rağmen Konuşma Arapçasına karşı çok mesafeli ve ön yargılıydım. Bu ön yargımı Lisan Mektebi’nde rafa kaldırdım. Kullanılan modern Arapça kaynakları, ana dili Arapça olan hocamız ve sıcak bir dil ortamı sayesinde artık rahatlıkla Arapça konuşabiliyorum. İyi ki varsın Lisan Mektebi.

  Hüseyin ÇINAR Avukat

   

   

 •