LİSAN MEKTEBİ’NDE ZAMAN BİR SU GİBİDİR

ZAMANIN NASIL GEÇTİĞİNİ ANLAYAMAZSINIZ

Lisan Mektebi’ne kayıt yaptırdıktan sonra yabancı dil öğreneceğiniz yerin sadece bir dil okulu değil aynı zamanda bir sinema, bir tiyatro ya da bir eğlence merkezi olduğunu göreceksiniz.

Sinema Seansları: Bizde dersler sadece sınıfla sınırlı değildir. Aynı dil gibi. Yabancı Dil Uzmanlarımız tarafından seviyenize uygun olarak seçilen filmlerle sadece sinema keyfi yaşamayacak, programlı ve planlı bir şekilde uygulanacak teknikler sayesinde İngilizcenizi biraz daha geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Özel İngilizce kanalları: Etrafımızdaki her şey gibi değişen televizyonculuk ve medya sektörünün her ilgi alanına özel kanallarla karşımıza çıktığını biliyoruz. Belgesel ve haber için açılan özel kanalların olduğu biliyoruz. Ya İngilizce öğretimi için? LİSAN MEKTEBİ sizlere istediğiniz zaman seyredebileceğiniz ÖZEL İNGİLİZCE kanalı sunuyor.

Devamlı Uydu yayını –Kontrollü İngilizce:  LİSAN MEKTEBİ’NDE dünyanın belli başlı bütün dillerini seyredebilirsiniz. Bir DİL Okulu olmasının gerektirdiği bütün sorumluluklarımın bilincinde olarak dünyayı uzmanlarımız eşliğinde ayağınıza getiriyoruz.

Gramer Şenlikleri: Dilin en çok çekinilen kısmının gramer olduğuna dair yaygın bir görüş vardır. Aslında yerinde ve zamanında öğrenilen gramerin dil öğrenimin en güzel taraflarından biri olduğu gerçeği hep göz ardı edilmiştir. LİSAN MEKTEBİ’NDE gramer için özel saatler vardır. Gramer şenlikleri olarak isimlenen bu zaman dilimlerinde ilgili uzmanımız tarafından istediğiniz konular sizlere anlatılır ve orijinal dokümanlar eşliğinde konu pekiştirilir.

Konuşma şenlikleri: Konuşmak hele hele İngilizce konuşmak hiç bu kadar zevkli olmamıştı. Yabancı ve Türk Dil uzmanları eşliğinde, bilimsel ve kontrollü konuşma seanslarının tümüne konuşma şenlikleri diyoruz. Havadan, sudan değil ne gerekiyorsa ondan konuşuyoruz. Haftanın belirli günlerinde kendinizi Atalanta ya da Leeds kentlerinde nefes alır gibi hissedeceğiniz konuşma şenliklerine hep davetlisiniz.

Zengin Arşiv: LİSAN MEKTEBİ arşivleri şimdiye kadar hiçbir yerde görmediğiniz kadar geniş, hiç görmediğiniz kadar kapsamlı. Özel olarak hazırlanmış dil arşivlerimizde sizlerin kullanımına devamlı açık olan onbinlerce soru, okuma parçası, kitap ve diğer ders kaynakları uzmanlarımız tarafından özenle seçilmiş ve arşivlenmiş olarak sizleri bekliyor.

Şehir ve Kültür Şenlikleri: LİSAN MEKTEBİ’NDE Yabancı Dil bir bütün olarak ele alınır. Öğretilen dili kültüründen ayrı olarak düşünmenin mümkün olmadığının farkında olan okullarımızda öğrenilen dilin konuşulduğu şehirler ve yaşadığı kültür hakkında programlar düzenlenir, sunumlar yapılır.